01.02.2018

AKCE na nové průmyslové roboty Mitsubishi Electric!

Sfericky

Společnost AutoCont Control Systems připravila pro své zákazníky další ze zajímavých slevových akcí.

V rámci této nabídky bude možné zakoupit za speciální ceny tři provedení průmyslových robotů MELFA, sférický RV-2FR (6 os, nosnost 2kg) a dvě provedení SCARA RH-3FR (4 osy, nosnost 3kg) a RH-6FR (4 osy, nosnost 6kg). Součástí dodávky jsou manuály v českém jazyce a jednodenní školení zdarma.

Společnost MITSUBISHI ELECTRIC již od roku 1980 patří mezi přední světové výrobce průmyslových robotů. Za tuto dobu se stala produktová řada MELFA synonymem pro přesnost, spolehlivost, výkonnost a nízké provozní náklady. Díky značné variabilitě je možné tyto roboty najít téměř ve všech oblastech průmyslu a v různých typech aplikací.

Roboty se vyrábí se čtyřmi nebo šesti osami a maximální nosnosti od 2 kg do 70 kg. Dosah ramene může být až 2 metry a opakovací přesnost pohybu je až +/- 0,005 mm. Složená rychlost pohybu se pohybuje od 4 do 12 m za vteřinu. Pro aplikace v náročných průmyslových podmínkách lze dodat roboty s krytím IP67.

Scara Společnost MITSUBISHI ELECTRIC jako první ze světových výrobců nabízí i plnohodnotné řízení robotů přímo z PLC. Řídící elektronika robotu je zabudována ve speciálním CPU modulu, který se připojuje přímo do sběrnice PLC systému řady R i řady Q, ze které je možno řídit až 3 různé roboty MELFA. Tímto způsobem je možné dosáhnout nejen výrazného snížení nákladů, ale významně usnadnit a zrychlit proces programování a oživení celého zařízení.

Servopohony všech os jsou vybaveny absolutními snímači polohy, takže není nutné provádět refence po každém vypnutí napájení. Všechny osy jsou navíc vybaveny brzdami, které zajišťují okamžitou fixaci polohy po výpadku napájení nebo jakékoliv neočekávané události.

Požadavku na snadnou integraci robotů do průmyslových linek, případně jejich napojení na okolní systémy vychází společnost MITSUBISHI ELECTRIC vstříc celou řadou I/O karet a komunikačních rozhraní, včetně většiny průmyslových sběrnic. Výkonný multitaskový procesor pak umožňuje zpracovávat více úloh nebo programů současně.

Za zmínku stojí rovněž výpočet optimálního zrychlení ramene s ohledem na nesenou zátěž, predikce údržby, nastavení krouticího momentu samostatně pro každou osu, bezsenzorová detekce kolize, synchronizace pohybu s dopravníkem, řízení poddajnosti, průjezd singulárními body, automatická kompenzace gravitace, připojení kamerových systémů atd.

Roboty jsou nasazovány ve všech odvětvích průmyslu, tomu je přizpůsobena jejich konstrukce a vybavení. Speciální úpravy robotů jsou pro čistá prostředí, pro prostředí s olejovou mlhou, do náročných průmyslových prostředí s krytím IP67 nebo do potravinářského a farmaceutického průmyslu s povrchovou úpravou odolnou proti kyselinám a louhům, nerezovými částmi konstrukce ramene a zdraví neškodnou vazelínou.

Facebook